HYPOTÉKY A BYDLENÍ

Chcete bydlet ve svém? Jenže financovat nákup nemovitosti z vlastích úspor v současnosti zvládne jen málokdo a realitní trh navíc žádný výprodej bytů a domů nechystá. Nemovitosti jsou přitom bezpečnou investicí v nejisté době a hypoteční úvěr je přímočarou cestou, jak vytoužené bydlení získat.

Klíč k vlastnímu bydlení

Hypoteční úvěr ekonomové považují za dobrou půjčku, neboť jím financujete nabytí vlastního majetku, jehož životnost obvykle převyšuje délku samotného splácení. Jako jeden z nejstarších druhů úvěrů je zajištěný zástavním právem k nemovitosti, tedy hypotékou. Nejčastěji slouží k nákupu realit k dlouhodobému bydlení. Je možné jím financovat i výstavbu, rekonstrukci, modernizaci, přístavbu či rozšíření rodinných domů.

Víte, že:

  • zaplacené úroky z úvěrů na bydlení zle odečítat ze základu daně? Podmínkou je, aby hypoteční úvěr řešil bytové potřeby toho, kdo si úrok odečítá.
  • hypoteční úvěr je možné využít i k finančnímu vypořádání spoluvlastnických, dědických podílů či společného jmění manželů?
  • nejčastěji se hypoteční úvěr splácí anuitně? Výše splátky se v zafixovaném čase při shodně vysoké úrokové sazbě nemění.
  • zafixovat úrokovou sazbu a výši splátek můžete na různá časová období? Nechte si poradit, jakou délku vzhledem k situaci na trhu nejlépe zvolit.
  • díky refinancování hypotéky před koncem fixace můžete půjčku přenést k jinému poskytovateli? Můžete tak získat výhodnější úrok nebo změnit dobu splácení.
  • žádat o hypotéku u nás může zletilá fyzická osoba s dlouhodobým nebo trvalým pobytem v České republice? Za přesně daných podmínek i cizinec.

Typy hypotečního úvěru

Účelový

Poskytovatel úvěru dopředu přesně ví, na jaký účel budou peníze z půjčky použity.

Neúčelový

Neboli americká hypotéka - klienta nijak neomezuje v tom, co za peníze pořídí.

Předhypoteční úvěr

Poskytovaný v kombinaci s následným hypotečním úvěrem. Umožňuje realizovat investiční záměr těm, kdo na přechodnou dobu nemají k dispozici nemovitost vhodnou k zajištění hypotečního úvěru.

Jak přání měníme v realitu

Efektivně propojujeme nabídku mnoha finančních institucí na trhu se službou nezávislého finančního poradenství.

1.
Analýza

Ptáme se, abychom mohli připravit bezchybný osobní finanční plán.

2.
Poradenství

Představíme finanční plán a produkty, které pak společně zrealizujeme.

3.
Servis

O klienty se staráme dlouhodobě dle jejich aktuálních potřeb.